Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Popularnny dwu tygodnik o tematyce finansowej wskazał w ostatnim tygodniu dowody statystyczne z których wynika dosyć niepokojące zjawisko. Okazuje się bowiem, że coraz więcej Młodych Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z poprawną obsługą swego własnego zadłużenia. Jest to powodem wielu tragedii życiowych z samobójstwami łącznie. Nie wolno nam dopuszczać do tego rodzaju sytuacji. Ludziom zadłużonym wskazana jest umiejętna pomoc. Jedną ze ścieżek wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.


Kto posiada możliwość na tego rodzaju pożyczkę liczyć i w jakim miejscu jej poszukiwać? W zwięzłym paragrafie postaram się odpowiedzieć na to zapytanie. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę w jak kłopotliwej sytuacji jest osoba zadłużona. W przypadku gdy nie zwraca swych zadłużeń to praktycznie w każdym banku otrzymuje odpowiedź negatywną na swój wniosek o użyczenie pożyczki lub kredytu. Jest to jasne zważywszy na nikłą zdolność kredytową. Jednak takie stwierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowane właśnie na tak zawikłane sytuacje.

Naczelnym rodzajem pomocy z jakiej mogą skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich pierwszoplanową zaletą jest to, że nikt nie analizuje informacji znajdujących się w tzw. bazach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym wypadku jest porozumienie powstałe pomiędzy pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Zabezpieczeniem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Stąd też jeśli tylko mamy mieszkanie, dom lub działkę to o tego rodzaju pożyczkę możemy się starać.