Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych- w jaki sposób uzyskać?


Renomowany tygodnik o tematyce finansowej wskazał w ostatnim tygodniu doniesienia statystyczne z których wynika bardzo niepokojące zjawisko. Okazuje się bowiem, iż coraz to większa ilość Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z właściwą obsługą swego obciążenia. Przyczynia się do dużej liczby katastrof życiowych z samobójstwami łącznie. Nie wolno nam dopuszczać do takich sytuacji. Ludziom zadłużonym należy się właściwa pomoc. 1-dną z dróg wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.


Kto może na taką pożyczkę liczyć i w którym miejscu jej szukać? W krótkim artykule postaram się odpowiedzieć na to zapytanie. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę w jak przykrej sytuacji jest osoba zadłużona. Wówczas gdy nie opłaca swoich zadłużeń to praktycznie w każdym banku dostaje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o przekazanie pożyczki lub kredytu. Jest to jasne ze względu na nikłą zdolność kredytową. Choć takie stwierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są tworzone właśnie na tak zagmatwane sytuacje.

Podstawowym typem pomocy z jakiej to mają szansę skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich główną mocną stroną jest to, że nikt nie kontroluje informacji zawartych w tzw. bazach dłużników czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym przypadku jest porozumienie powstałe między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Zabezpieczeniem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Wobec tego też jeśli tylko mamy lokal mieszkalny, dom lub parcelę to o takową pożyczkę posiadamy możliwość się starać.