Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda osoba, która chociażby raz w całym swoim życiu miała zetknięcie z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której nigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele mówiący skrót zaczerpnięty z nomenklatury finansowej, który przeciętnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu termin kredyt bez bik.

W krótkim paragrafie postaramy się naszym czytelnikom wytłumaczyć te podstawowe określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to jest instytucja, która to została zapoczątkowana poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat 90-tych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki uczyniły banki aby polityka kredytowa była prowadzona na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr danych do której wejście mają tylko banki. Wchodzą do niej wiadomości o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie spłacamy ustalonego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które to otrzymujemy za poszczególne działania.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki możemy otrzymać bez analizy danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Takową usługą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze zwrotem swych zobowiązań i bardzo często mają spore spóźnienia. Powinno się tutaj powiedzieć, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są dawane przez podmioty pozabankowe.