Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są dość świeżą ofertą na naszym rynku ofert kredytowych. Chociaż w swej budowie przypomina już dobrze nam znajome kredyty bankowe przydzielane przez zwykłe banki. Pozostaje jednakże wskazać na nieco ważnych rozbieżności.
http://people.tribe.net/4df41d35-6819-4cfd-bbdd-dace145d2d8b/blog/301d7964-6611-4837-a389-35ab34d4ab58
Główna z nich to podmiot, który jest w stanie udzielić kwotę wnioskowanej pożyczki. Jeżeli przy standardowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeśli mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. Zwykle jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w przedmiocie udzielania pożyczek lub pośredniczenia w handlu nieruchomości.

Weryfikacja historii kredytowej ewentualnego pożyczkobiorcy to kolejna rozbieżność między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki chcąc podtrzymać wydolną politykę kredytową są zobowiązane do analizowania i weryfikacji osób, które to są zainteresowane kredytem. Dzięki temu mogą mieć, chociażby statystyczne przesłanki aby domniemywać, że kredyt będzie obsługiwany w sposób poprawny.
http://podzastaw.org
Pożyczka pod zastaw nieruchomości działa na odrobinę innych regułach. Pożyczkodawca nie ma bowiem opcji weryfikacji potencjalnej jednostki zainteresowanej pozyskaniem pożyczki. Nie posiada dostępu do BIK innymi słowy do podstawowego sprzętu jakim dysponują banki. Z związku z tym potrzebne jest używanie stałych gwarancji spłacenia pożyczki